40 ročné BMW R 1250 GS

Komentár · 1654 Zobrazenie

BMW predstavilo špeciálnu výročnú edíciu svojho najpredávanejšieho modelu R 1250 GS a pri tejto príležitosti rovno nemeckí inžinieri odhalili novú doplnkovú elektroniku, ktorou môže byť GS v roku 2021 vybavené.

GéEso oslavuje 40 rokov. A po výročných modeloch F 750 / F 850 / F 850 GS Adventure (článok nájdete tu) teraz predstavila továreň aj najväčšie GS v špeciálnych farbách "40 Years GS". A popri tom sme sa zároveň dozvedeli o rozšírenej elektronickej výbave tohto modelu pre rok 2021.

Po prvé je to trakčná kontrola DTC s novým úsporným jazdným režimom Eco, ktorá je rovno v sériovej výbave. Jazdné režimy Pro s elektronicky nastaviteľnou silou brzdenia motorom zostávajú stále v doplnkovej príplatkovej výbave. V štandarde však dostanete pokročilé ABS - ABS Pro, ktoré sa prispôsobuje zvolenému jazdnému režimu. V doplnkovej výbave môžete mať odteraz aj pokročilého pomocníka pri rozjazde do kopca - Hill Start Control Pro. A rovnako za príplatok sú aj úplne nové zákrutové svetlomety, u ktorých sa stretávací svetlomet natáča smerom do zákruty. Všetky tieto novinky platia tak u modelu R 1250 GS ako aj u dobrodružnejšieho R 1250 GS Adventure.

Komentár